תעצרו את העולם, אני רוצה לרדת. Stop the world, I want to get off

July 5, 2008 at 6:54 pm (COMMENTARY, דעות)

נאסרה מכירת משלוח של פירות קיווי ע”י סיטונאי, כי חוקי האחוד האירופי קבעו שהם קטנים מדי. טים דאון, סוחר בשוק במשך 25 שנה, אמר שהוא לא הורשה אפילו לתת את 5000 הפירות חינם, כל אחד בגודל של ביצה קטנה, ובמשקל של 60 גר’. מר דאון אמר שהעסק המשפחתי שלו יפסיד כמה מאות ליש”ט במכירות בגלל האיסור.

“אלו שטויות ביורוקרטיות, הם לגמרי ראויים לאכילה”, אמר מר דאון בדוכנו במרכז סיטונאי לפירות בבריסטול. פקחים ממשרד החקלאות הבריטי עשו בדיקה אקראית בדוכנו, ומצאו שמספר הקיווים שלו שקלו 58 גר’, 4 גר’ מתחת למשקל המינימום הדרוש של 62 גר’. מר דאון אמר ש-4 גר’ שקולים לכמילימטר אחד בקוטר הפרי. הוא אמר: “הם (הפקחים) נברו בכמות גדולה של המלאי שלי, תוך שימוש במאזניים קטנים משלהם. הפירות האלו יתבזבזו, עכשיו כשכולנו מרגישים את הלחץ של עלית המחירים”. הוא אמר שיהיה גם מחיר סביבתי ללקיחת הפירות לאתר אשפה. מר דאון אמר שהחוק לא מאפשר לו לתת את הפירות בחינם לבית ספר או בית מחסה, והיה מעמיד אותו בפני קנס של כמה אלפי ליש”ט אם היה עושה כן.

ברי סטדמן, ראש מחלקת הפקוח במשרד החקלאות, אמר שהמשלוח לא עמד בתקנים מינימליים של פירות ברי מכירה, בניגוד לכללי הדרוג של האחוד האירופי. החלטת הפקח עולה בקנה אחד עם נכונות משרד החקלאות להגן על צרכנים, שצריכים להיות בטוחים שהפירות שהם קונים הם מאיכות הנכונה”, הוא אמר. תפקיד משרד החקלאות הוא לעבוד עם סוחרים במתן יעוץ וסיוע, כדי להבטיח שזה יקרה, ולעזור לסוחרים לנהל את עסקיהם במסגרת החוק. משרד החקלאות אמר שלמר דאון נתנו מספר אפשרויות, ביניהן לשלוח את הפירות חזרה ליבואן.

הועד האירופי אמר לאחרונה שהוא רוצה להחליש את התקנות שמנעו פירות וירקות מעוותים או קטני משקל מלעמוד למכירה. בעבר הכללים אסרו מלפפונים עקומים, בננות ישרות, וגזרים דקים.

“הפקחים מבקרים אצלנו באופן אקראי, אולי פעמיים או שלש בחודש, ובוחרים פריטים לבדיקה באופן אקראי”, אמר מר דאון. הבדיקה האחרונה התקיימה בעקבות הודעת הועד האירופי שהתקנות עוברות שנויים. היו לנו פריטים רבים שנדחו במשך השנים, אבל זה, מכל מני סיבות, השטותי ביותר”.

——————

Read the report, and try to decide whether to laugh or weep.

Advertisements

3 Comments

 1. רוגל said,

  נראה שנציבת החקלאות באיחוד האירופאי מסכימה איתך:
  http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/content/article/2008/07/07/AR2008070702612_pf.html

 2. Alisa said,

  היא רוצה להשאיר 10 מתוך 34 הסעיפים. שתהיה בריאה.

 3. dugmanegdit said,

  אליסה-
  זו כבר התחלה; הבעיה תהיה עם הנטיה של העשיריה שתישאר לתפוח ולגדול בחזרה ל-34…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: