אשם כל עוד לא הוכח אחרת?

April 28, 2008 at 12:57 pm (דעות)

קודם כל, למען הסר ספק מלב הקורא: למרות היותי עולה (ותיקה) מרוסיה, אני חסידה קטנה מאד של אביגדור ליברמן. אני מוכרחה להודות שאני אוהבת את העובדה שהוא לעיתים אומר דברים נכונים שאחרים לא מעזים לאמר, אבל עדיין מבחינתי הוא מעין שעון חצי-מקולקל, שמראה שעה נכונה לא יותר ממספר פעמים ביום. חוץ מזה, האיש סתם לא נחמד בעיני, והחושים שלי בד”כ לא מטעים אותי בתחום הזה.

ולעניינינו: מקטרגיו טוענים שליברמן עצמו מאריך את זמן החקירה נגדו בכך שהוא לא משתף פעולה עם המשטרה, ולא מעמיד לרשותה את כל הראיות והמסמכים אותם היא דורשת לצורך חקירתה. יחד עם זאת, אותם מקטרגים (והמשטרה בראשם) מודים שאין מחובתו החוקית של ליברמן להעמיד את אותן הראיות לרשותה של המשטרה. אז מה יש לנו כאן? למשטרה חסרות ראיות, אבל היא בכל זאת ממשיכה ומאריכה בחקירה, תוך שהיא תולה את המחסור שלה בראיות בחוסר רצונו של הנאשם לספק לה אותן. אתה הבנת את זה ברוך?

2 Comments

 1. ALC said,

  האם ברוך הבין כבר כיצד זה הוגש כתב אישום נגד רפול ועקב כך מנעו ממנו להיכנס לתפקיד השר לבטחון פנים, אולם לבסוף נמצא זכאי? האם ברוך הבין כבר כיצד קרה דבר דומה בנוגע לפרופ’ יעקב נאמן שנאלץ לעזוב את תפקידו כשר המשפטים מאותה סיבה (כתב אישום שלאחריו זיכוי בביהמ”ש)? האם ברוך הבין כיצד זה קרה לקהלני?

  מצד שני, ברוך ממש לא מבין כיצד אדם שהורשע בביצוע מעשה מגונה בכפיה, בקצינה צעירה בצה”ל, שהיתה צעירה ממנו בעשרות שנים, תוך ניצול מעמדו כשר בממשלה, כאשר באותו זמן ממש פרצה מלחמה בגבול הצפון וכונסה ישיבת ממשלה דחופה אליה הוא אמור היה להגיע, כאשר בית המשפט קבע שאותו אדם שיקר, העיד עדות שקר, וניסה להכפיש את שמה של אותה קצינה בבית המשפט, מונה זמן קצר אחר כך לשר בממשלה ולתפקיד הבכיר של המשנה לראש הממשלה…

  [ובנוגע לתגובתך לתגובתי בבלוג השכן – לא ציינתי שהסיבה היחידה לשליטת מספר תאגידים בשוק בישראל היא היותו קטן יחסית, אלא שעובדה זו היא גורם נוסף משמעותי שהביא לכך. נכון שגם בעולם כולו המגמה הגלובלית היא של השתלטות התאגידים הגדולים על רוב הסחר והפעילות הכלכלית, ואף הרחבתי שם בתגובה נוספת.]

 2. Alisa said,

  כן ברוך, הבנק שומע:-)

  לגבי הנושא מהבלוג השכן, ראיתי את תגובותיך המאוחרות יותר.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: